KLINIKA URODY & ODNOWY BIOLOGICZNEJ
Kosmetyka ciała
„...Żaden magnes tak nie działa jak magnes pięknego ciała...”
                                    Jan Sztaudynger


Dobre samopoczucie może zagwarantować  tylko harmonia duszy i ciała.
Jeśli pokochamy swoje ciało, uznamy je za atrakcyjne to i nasza dusza będzie czuć się zadowolona.

 

 

 


Manicure i Pedicure

Manicure klasyczny polega na opiłowaniu paznokci, wycięciu skórek i nałożeniu odżywki oraz – na życzenie Klientki – wybranego lakieru. Zabieg wycinania skórek warto powierzyć wykwalifikowanej kosmetyczce, ponieważ  istotna jest tu precyzja, która pozwala uniknąć uszkodzeń naskórka.

Pedicure dobierany jest do indywidualnych potrzeb. Po przygotowaniu naskórka do zabiegu (kąpiel stóp w specjalnych solach) stopy są dezynfekowane. Po wyrównaniu i obcięciu paznokci z miejsc, w których nagromadziły się zrogowacenia naskórek usuwany jest za pomocą frezarki. Za jej pomocą likwidowane są także skórki przy paznokciu oraz bruzdy lub zgrubienia na paznokciu. W pedicure frezarkowym dzieła pielęgnacji stóp wieńczy wmasowanie odpowiedniego balsamu - w zależności od potrzeb: natłuszczającego, pielęgnacyjnego oraz pory roku: latem chłodzącego, a zimą rozgrzewającego, a także pokrycie paznokci wybranym lakierem.


Wykonujemy także zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i stopy

Zabieg parafinowy ma bardzo dobry wpływ na skórę dłoni i stóp. Przyjemnie rozgrzewa skórę, otwiera pory i przez to zwiększa absorbcję składników czynnych do głębszych warstw naskórka, pojędrniając dłonie i wyrównując ich koloryt. Skutecznie pomaga utrzymać ją w idealnym stanie


Depilacja woskiem   

Depilacja jest ostatnio niemal obowiązkowym elementem higieny osobistej, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
Depilujemy nogi, ręce, klatkę piersiową, pachy oraz okolice miejsc intymnych (łącznie z depilacją brazylijską).
Do depilacji używamy ciepłego wosku.


Peeling całego ciała

Ten prosty zabieg kosmetyczny potrafi zdziałać cuda.
Odświeża i wygładza skórę nadając jej piękny koloryt.
Tak przygotowana skóra doskonale chłonie
wszystkie składniki aktywne zawarte w maskach, kremach i olejkach.Mezoterapia bezigłowa

To najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej, gdzie technika kłucia igłą została zastąpiona zastrzykiem fali elektrycznej. Podczas tego zabiegu składniki odżywcze zostają "wtłoczone" w głąb skóry, dzięki zjawisku elektroporacji (w błonie komórkowej tworzą się mikrokanały, którymi substancje aktywne przedostają się do wnętrza  komórki).
W mezoterapii wykorzystuje się dwa elementy: prąd impulsowy elektroforezy i bardzo odmładzające produkty odżywcze. Fala elektromagnetyczna dociera do wnętrza skóry, a poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, co zdecydowanie zwiększa zdolność skóry do wchłaniania substancji odżywczych. Zabieg ten jest bezbolesny i nie niesie ze sobą ryzyka infekcji lub krwawienia


Fale radiowe


Współczesna kosmetologia wykorzystuje właściwości
fal radiowych w walce o piękny wygląd. Jednym z często wykonywanych zabiegów jest RF (ang. radio frequency).
Polega on na odpowiednim dawkowaniu fal radiowych, których energia zamieniana jest na ciepło. Przy temperaturze około 40 stopni zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki temu komórki pobudzane są do produkcji kolagenu warunkującego jędrność i elastyczność skóry.
Wykorzystywana w naszym urządzeniu fala skutecznie pobudza fibroblasty oraz kolagen III typu przez co skóra staje się jędrna i napięta a sylwetka nabiera pięknego kształtu.

Działanie zabiegu :
Ujędrnienie ciała i pozbycie się zwiotczeń
Zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej
Zredukowanie cellulitu
Wyszczuplenie i wymodelowanie ciała
Napięcie mało jędrnego brzucha
Poprawienie elastyczności skóry ramion
Opracowanie wewnętrznej strony ud


Ultradźwięki

Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu są zabiegi z użyciem ultradźwięków. Dzięki swoim właściwościom, penetrują one do tkanki podskórnej, rozbijając nagromadzone komórki tłuszczowe i działając antycellulitowo. Ultradźwięki istotnie redukują ilość komórek tłuszczowych, przez to grudki cellulitu są mniej widoczne przez skórę. Nierówności nie znikają natychmiast. Efekt wygładzenia jest najbardziej widoczny po pierwszym zabiegu (skóra, która nigdy nie była poddawana działaniu ultradźwięków lepiej reaguje na kontakt z nowym bodźcem), a następnie po serii kilku z nich.


Body wrapping

Body wrapping jest to zabieg polegający na owijaniu ciała posmarowanego odpowiednim preparatem specjalną folią lub bandażem. Owija się albo całe ciało, od szyi po palce stóp,  albo pojedyncze jego partie. Celem zabiegu jest pobudzenie krążenia krwi i limfy, a przez to wyszczuplenie, wygładzenie, zredukowanie cellulitu, poprawa stanu skóry.


Działanie body wrappingu:
ogólne wyszczuplanie
utrwalenie efektów kuracji odchudzających, wspomaganie diety odchudzającej
niwelowanie skutków odwodnienia
przywracanie napięcia skóry (np. po ciąży)
redukcja cellulitu
usuwanie nadmiaru wody z organizmu
wzmacnianie tkanki łącznej
pielęgnacja skóry
redukcja tkanki tłuszczowej